Welcome to Czech Quake

Game Update 11/10/2018

Dnes proběhne update serverů na nejnovější patch a dnes si tak zahrajete až večer. Součástí patche je nová modifikace Slipgate, která se svým spuštěním přináší i Slipgate Festival, Quake 4 Heavy Machinegun a nového šampiona: Athenu.

Athena je lehký šampion, který má stabilní hranici HP na 100 bodech a 50 Armoru, její rychlost je 320 jednotek a její aktivní abilitou je Grappling Hook.

Grappling Hook umožňuje Atheně nejen přitahování, ale dá se na něm i rozhoupat, což do Arény jistě přinese hromadu smíchu. Hook zároveň dává 25 poškození při bodnutí a 50 při rozhoupání.

Pasivní abilita Ramp Jump umožňuje Atheně dosáhnout extrémně vysokých skoků

Arcade Modes

Pro tento měsíc nás čeká nová várka modifikací pod záložkou Arcade - každá z modifikací bude hratelná vždy týden a to v následujícím pořadí.

Unholy Trinity TDM - Dvojice teamů vybavená základní trojkou zbraní RL, LG, Rail s neomezenou municí.
Lead the Way - Free for All pouze se Scalebearery u kterých Bull Rush znamená instant kill. ChooChoo!
Swinger Party - Všichni v aréně jsou Athena a zásah Grappling Hookem znamená konec soupeře
Sacrifice - modifikace s duší a obelisky tak jak jí známe s tím, že capture time je pouze 1 minuta

Obecná vylepšení

Většinu problematiky jsme probrali v Developer Diary, ale základem je, že by se mělo ulehčit vašim grafikám!

Do nastavení hry byla přidána záložka HUD, ve které půjde nastavit zvýraznění soupeře i spoluhráče, nastavit půjde i ZOOM FOV a na konci zápasu uvidíte Scoreboard.

Mapy

Vynechám opravy bugů a kompletní rekonstrukci mapy Lockbox, které najdete v původním oznámení a podívám se rovnou na zásadní změny, které se nás nejvíce týkají.

Změny počtů Timeshardů!

Awoken - Do mapy byl přidán jeden a na mapě jich nyní najdete 6, jsou však relokovány na "Week positions"
Blood Covenant - Počet snížen z 10 na 6 
Blood Run - Počet snížen ze 7 na 6
Ruins of Sarnath - Brutální redukce ze 17 na 10
Tempest Shrine - Počet snížen z 15 na 13
The Molten Falls - Snížen počet z 9 na 7

Soutěž: Napište do komentářů, kde byli Timeshardy a jejich počet na Ruins of Sarnath a The Molten Falls

Balance šampiónů

Všichni šampióni mají stejnou rychlost pohybu v kleče - 160u (Původně: Light 80 / Medium 77 / Heavy 75)

    View Height zvýšena z 0.65 na 0.66m (Výška kamery nad povrchem)
       
    View Height snížena z 0.58 na 0.56m
       
    Velikost modelu snížena z 1.175 na 1.15x
View Heights snížena z 0.68 na 0.58m
Snížena velikost Hitboxu
       
  View Height snížena z 0.555 na 0.52
Přímý zásah Flame Strike dává 40 místo 50 DMG
Splas damage Flame Strike snížen z 51 na 30
Radius výbuchu snížen z 3 na 2m
       
    View Height snížen z 0.75 na 0.6m
Zvednutí rukou zpomaleno z 0.3 na 0.4s
       
    Velikost modelu zvětšena z 1.1 na 1.2x
View Height snížena z 0.62 na 0.6m
Zvětšení hitboxu
       
    Velikost modelu zvětšena z 1.15 na 1.22x
Snížena velikost hitboxu (Po zvětšení modelu bylo příliš mnoho okrajů)
       
  Velikost modelu zvětšena z 1.15 na 1.175x
View Height snížena z 0.65 na 0.64m
Změněn rozsah spoškození Bull Rushe (75/100/125/150/200)
       
    View Height snížen z 0.78 na 0.6m
Crouch Speed snížen z 85% na 50% (272 na 160)
Crouch Slide Frikce snížena z 1.3 na 1.0
       
    Velikost modelu zmenšena z 1.1 na 1.0x
View Height snížen z 0.7 na 0.58m
Zrychlena akcelerace Bunny Hopu z 0.02 na 0.05
       
    View Heigh snířen z 0.58 na 0.56m

Kompletní přehled změn můžete najít na oficálních stránkách.

Pro komentář se musíš přihlásit
Results
Playoffs
Alexei "Cypher" Yanushevsky
Marcel "k1llsen" Paul
Alexander "baSe" Rybin
Wiktor "phaze" Skwarczynski
Anton "Cooller" Singov
Dmytro "Xron" Sakharuk
Sebastian "Spart1e" Siira
Marco "vengeuR" Ragusa
Playoffs
 Moses "psygib" Salas
 Branden "Br1ck" Gwyn
 Daniel "lateral0ls" Davis
Paul "sib" Titkov
Justin "Effortless" Yergeau
??? "malvoe" ???
Andrew "gellehsak" Ryder
 Kyle "dramiS" Simard
Double Elimination Bo3 -> Single Elimination Bo5
Shane "Rapha" Hendrixon
Maciej "Av3k" Krzykowski
Marcel "k1llsen" Paul
Anton "Cooller" Singov
Single Elimination, BO3 Bracket
The Pretenders: BlackHiveMind, engiGear
Rainbow Unicorns: LK7R, Depka
pannkaka: Misirlou, tillbaks
Mario Bros: Luram, Slayer6
Double Elimination Bo3 -> Single Elimination Bo5
Team Liquid: Rapha, DaHanG
AMD: Cooller, toxjq
Nemiga: Cypher, Av3k
Last Chance: Vedmedik, yen0m
Single Elimination, BO3 Bracket
ILoveFortnite
Spuk
stepasqa
ilysher
Single Elimination Bo3 -> Bo5
Prox1mo
Pikawa
Deep6
Double Elimination Bo1 -> Bo3 Bracket
VengeuR
AGENT
SPART1E
Group Stage - Week 2

Group 1
Marco "vengeuR" Ragusa - 2:0D - Daniel "pikawa" Pikalski
Alexander "baSe" Rybin - 2:0 - Hans "megamaSi" Dieter
Romain "dem0n" Leclercq - DNP - Sebastian "Spart1e" Siira

Marco "vengeuR" Ragusa - 2:0 - Alexander "baSe" Rybin
Romain "dem0n" Leclercq - 2:0 - Hans "megamaSi" Dieter
Sebastian "Spart1e" Siira - DNP - Daniel "pikawa" Pikalski

Marco "vengeuR" Ragusa - 2:0D - Sebastian "Spart1e" Siira
Romain "dem0n" Leclercq - 0:2 - Alexander "baSe" Rybin
Daniel "pikawa" Pikalski - 0:2D - Hans "megamaSi" Dieter

Group 2
Adrián "RAISY" Birgány - 1:2 - Nikolai "agent" Mayorov
??? "ch33rra" ??? - 0:2 - Anton "Cooller" Singov
Jakub "qbs0n" Zdulecznyy - 0:2 - Pavels "bukster" Bartkevics

Adrián "RAISY" Birgány - 2:0 - Pavels "bukster" Bartkevics
Anton "Cooller" Singov - 2:0 - Nikolai "agent" Mayorov
??? "ch33rra" ??? - 2:0 - Jakub "qbs0n" Zdulecznyy

Adrián "RAISY" Birgány - 0:2 - Anton "Cooller" Singov
Pavels "bukster" Bartkevics - 2:1 - ??? "ch33rra" ???
Nikolai "agent" Mayorov - 2:0 - Jakub "qbs0n" Zdulecznyy

Group 3
Alexei "Cypher" Yanushevsky - 2_0 - Kirill "cnz" Golubjov
Zhambyl "prox1mo" Kaliyev - 0:2 - Wiktor "phaze" Skwarczynski
??? "LKO" ??? - 0:2D - Marcel "k1llsen" Paul

Alexei "Cypher" Yanushevsky - 2:0 -  Zhambyl "prox1mo" Kaliyev
??? "LKO" ??? - 0:2D - Wiktor "phaze" Skwarczynski
Marcel "k1llsen" Paul - 2:0 -  Kirill "cnz" Golubjov

Alexei "Cypher" Yanushevsky - 2:1 - Marcel "k1llsen" Paul
Zhambyl "prox1mo" Kaliyev - 2:0D - ??? "LKO" ???
 Kirill "cnz" Golubjov - 0:2 - Wiktor "phaze" Skwarczynski

Group 4
Dmytro "Xron" Sakharuk - 2:0D -  Alexsey "Nitrino" Kartashev
Nikola "serious" Gojic - 2:0 -  Sergey "evil" Orehov
Cameron "CMRN" Brown - 2:0D -  Jóhann "Joxx" Þorvaldsson

 Nikola "serious" Gojic - 2:0D -  Alexsey "Nitrino" Kartashev
 Sergey "evil" Orehov - 2:0D -  Jóhann "Joxx" Þorvaldsson
 Dmytro "Xron" Sakharuk - 2:0 -  Cameron "CMRN" Brown

Dmytro "Xron" Sakharuk - 2:0 - Nikola "serious" Gojic
Cameron "CMRN" Brown - 2:1 -  Sergey "evil" Orehov
 Alexsey "Nitrino" Kartashev - DNP-  Jóhann "Joxx" Þorvaldsson

Double Elimination Bracket
kidzzz
jumanj
epicmushrOom